Úvod

20. listopadu 2012 v 23:31 | Mai |  Kniha první: Zrození
Zdravím, jsem Mai, druhá adminka tohoto blogu, nadšená čtenářka úžasné Harry Potter fanfiction ságy Bless the Child a dcera její autorky, Richenzy.

Na tomto webu bude možné sledovat všechny dosavadní kapitoly Bless the Child, dále tu bude seznam postav, informace o nich, obrázky, ankety, a tak dále...

Do teď bylo Bless zveřejňováno pouze na stránkách fanfiction.potterharry.net, ale dílo se stalo natolik rozsáhlým a složitým ke sledování mezi stovkami jiných povídek, že se Richenza rozhodla konečně udělat uspořádaný oficiální web.

Bless the Child se absolutně vymyká z žánru fanfiction svou členitostí, hloubkou a genialitou, která by hravě překonala mnoho dnešních "normálních" knih. Dal by se docela dobře považovat za zatím nejlépe napsané pokračování Harryho Pottera, jak v Čechách, tak v cizině. Na konci by sága měla mít sedm knih, z nichž téměř všechny přibližné délky kanonických dílů. V každé knize se neuvěřitelným způsobem proplétá několik vedlejších linií s hlavním příběhem, jehož vyvrcholení nastane až v sedmém díle, se starodávnými mýty a fascinujícími myšlenkami. Autorce se podařilo doplnit spoustu důležitých okamžiků a tím dopovědět i spoustu nejasností kánonu. A ačkoliv je počátek příběhu založen na poutu muže a ženy, postupně se rozvíjí a svou rozmanitostí má potenciál uspokojit všechny druhy čtenářů.

Doufám, že tento web bude pomocí pro všechny fanoušky této výjimečné fanfiction.

Mai


K úvodu ještě přidávám: Každá kapitola je uvedena písničkou, které je fajn si poslechnout; můžete to brát třeba jako filmovou hudbu. Občas má i význam pro děj, ale opravdu spíše výjimečně. Playlist, kde jsou až na výjimky všechny písničky, jsem vytvořila zde.

Našla jsem jej i na youtube, ovšem zde netuším, kdo jej vytvořil - každopádně děkuji. Tento však není aktualizovaný.

Stef také vytvořila playlisty ke stažení. Děkuji!


Ilustrace vytvořila KattyV a moc jí za ně děkuji.

Prosím, dejte po přečtení nějak najevo, že jste tu byli - třeba odpovědí na anketu. A když vám žádná odpověď nebude sedět, tak tu máme i kolonku "jiné" - v možnosti zanechat komentář. Budu ráda i samozřejmě za jakýkoli jiný komentář - takže se ptejte, polemizujte, spekulujte. A pokud stojíte o odpověď, můžete si na formuláři v komentáři zaškrtnout možnost posílání odpovědi na mail. Odpovím vždy.

Vaše Richenza

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ajvanka Ajvanka | E-mail | 29. května 2016 v 9:21 | Reagovat

Dobré ránko :) Neviete prečo nefunguje stránka fanfiction.potterharry.net?! :(

2 Richenza Richenza | 29. května 2016 v 11:38 | Reagovat

Netuším. Včera jsem psala správci stránek, Weallovi, ale zatím se neozval.

3 Laura Laura | 30. července 2017 v 17:38 | Reagovat

Kdyby náhodou odepsal, zveřejnila bys jeho odpověď? Dost mě to mrzí ze nefunguje 😔

4 Cupakabra Cupakabra | 31. července 2017 v 23:49 | Reagovat

Laura: tohle vlakno je už rok starý. O tom, proč teď web nejde, nevím vůbec nic, neví někdo o tom něco? Nebo kde se to dá zjistit? A jinak se sem přidá zbytek povídky?

5 Richenza Richenza | 7. srpna 2017 v 10:45 | Reagovat

Ahoj Cupakabro,
Weall, správce "černých stránek" má už sice jiný život a na stránky nechodí nijak často, ale zatím je vždy zprovoznil, když se takový problém objevil. A on se jednou za několik měsíců objevuje. Problém pro uživatele je, že když stránky nefungují, nemůže najít ani Weallův e-mail; je dobré si ho proto uložit dopředu. Já ho třeba mám, a když zjistím poruchu, dám mu vědět.
Pro případ že by skutečně černé stránky skončily, bude Bless skutečně na tomto blogu - proto se sem snažím postupně vkládat staré kapitoly.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama